تهیه غذا آشپزخانه صنعتی رادان

شستشوی سبزیجات در آشپزخانه رادان

سه شنبه, 16 تیر 1394 ساعت 21:40 نوشته شده توسط 
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

از آنجایی که آشپزخانه های شرکت سفره تشریفات رادان زیر نظر وزارت بهداشت فعالیت میکنند ، تمامی قوانین اعلام شده در خصوص استفاده از سبزیجات و صیفی جات جزو اصول لاینفک این کترینگ بوده و بازرسین وزارت بهداشت به صورت مکرر بر عملکرد این کترینگ نظارت دارند

براي شستشو سبزي خام از وان استيل سه خانه استفاده شود. مطابق شرح ذيل: نظر به اينکه براي آبياري و تغذيه سبزيجات اغلب از آبهاي آلوده و کودهاي انساني و حيواني استفاده و علاوه بر آن، حيوانات اهلي و وحشي در مزارع کشت سبزيجات رفت و آمد مي کنند، لذا اين محصولات کشاورزي به انواع و اقسام تخم انگلها و ميکروبها آلوده هستند و مصرف کنترل نشده آنها به صورت خام اعم از سبزي خوردن، سالاد فصل، تزئين ظرف غذا، هويج همراه سالاد، کلم، گل کلم و.... باعث ابتلا به انگل هاي روده و بيماري هاي عفوني روده اي مثل انواع اسهالها، حصبه و يا غيره مي شود. لذا براي جلوگيري از مبتلا شدن به انگلها و بيماريهاي روده اي حتما سبزيجاتي که به صورت خام مصرف مي شود بايد به طريق زير سالم سازي ( پاکسازي، انگل زدايي، ضد عفوني، شستشو) و سپس به مصرف برسند:
1-1 سبزيجات را به خوبي پاک کرده و شستشو نماييد تا مواد زائد، گل و لاي آن برطرف شود.در این مرحله چند قطره مایع ظرفشویی داخل وان ریخته به مدت 10 دقیقه سبزی را داخل آن قرار می دهیم.
2-1 شستشوی سبزيجات با آب
3-1 ضدعفوني سبزيجات با نانوسیل(طبق دستورالعمل)
ضد عفونی سبزی جات  :
براي ضد عفوني و از بين بردن ميکروبها 40CC نانوسیل 100%( يا هر ماده ضدعفوني کننده مجاز ديگر که از داروخانه ها و سوپر مارکتها تهيه شده با توجه به دستور العمل مصرف آن) به ازاي هر0 5 ليتر آب داخل وان يا ظرف پر از آب خود ريخته و اجازه مي دهيد تا کاملا حل شود بعد سبزي انگل زدايي شده را براي مدت 10 تا 5 دقيقه در محلول ضدعفوني کننده اخير قرار داده تا ميکروبهاي آن کشته شوند.
4-1 در پايان سيزيهاي ضدعفوني شده را با آب سالم شستشو دهيد سپس مصرف نماييد.
5-1 تميز کردن نهائي ( پاک کردن)

 

خواندن 985 دفعه آخرین ویرایش در سه شنبه, 16 تیر 1394 ساعت 21:50
تهیه و پخت غذای ایرانی

لطفا نظرات  و سوالات خود را از طریق فرم نظرات با ما در میان بگذارید،مدت زمان پاسخگویی حداکثر 12 ساعت خواهد بود

وبگاه: ketringradan.com
محتوای بیشتر در این بخش: الزامات تهیه غذای رادان »